Mezunlarımızla yakın ilişkiyi, e-posta listeleri, odak grubu toplantıları ve sosyal etkinlik kanallarıyla sürdürmekteyiz.

ListEM Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarının e-posta listesidir. Listenin amacı, üyeleri arasında karşılıklı bir iletişim, paylaşım ve işbirliği ortamı oluşturmaktır. ListEM'nin 1500'ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Liste üyeleri ayda yaklaşık 50-200 e-posta mesajı gönderip almaktadır. Bölümün herhangi bir programından mezun olanlar ListEM üyeliğine başvurabilir ve onaylanmaları durumunda listeye katılabilir.

Linkedin'deki METU IE Alumni Group 2000’in üzerinde üyesi bulunan daha formal bir iletişim aracıdır. Mezunlar üyelik için https://www.linkedin.com/groups/35594 sayfasından başvurabilir.

Linkedin'deki https://www.linkedin.com/school/15106709/people/?facetFieldOfStudy=100372 sayfası; bölüm mezunlarının profili (nerede yaşadıkları, nerede çalıştıkları ve ne iş yaptıkları) hakkında bir fikir verir ve Linkedin hesabı olan mezunlarımız arasında arama yapılmasını sağlar.

Bölümümüzün mezunları, tüm ODTÜ mezunlarına açık şu bağlantılardan da faydalanabilir.

ODTÜ Mezunlar Ofisi Üniversitenin mezunlarla temel iletişim sitesidir.

En büyükleri Ankara ve İstanbul'da olmak üzere, çeşitli şehirlerde kurulmuş ODTÜ Mezun Dernekleri bulunmaktadır.


Son Güncelleme:
28/07/2023 - 15:47