Mezunlar

Mezunlarımızla yakın ilişkiyi, e-posta listeleri, odak grubu toplantıları ve sosyal etkinlik kanallarıyla sürdürmekteyiz.

ListEM Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarının e-posta listesidir. Listenin amacı, üyeleri arasında karşılıklı bir iletişim, paylaşım ve kooperasyon ortamı oluşturmaktır. ListEM'nin 1500'ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Liste üyeleri ayda yaklaşık 100-300 e-posta mesajı gönderip almaktadır. Bölümün herhangi bir programından mezun olanlar ListEM üyeliğine başvurabilir ve onaylanmaları durumunda listeye katılabilir.

Linkedin'deki METU IE Alumni Group 1700 üzerinde üyesi bulunan daha formal bir iletişim aracıdır. Mezunlar üyelik için liste yöneticileriyle iletişim kurabilir.

Linkedin'deki Career Insights sayfası bölüm mezunlarının profili (nerede yaşadıkları, nerede çalıştıkları ve ne iş yaptıkları) hakkında bir fikir verir ve Linkedin hesabı olan mezunlarımız arasında arama yapılmasını sağlar.

En büyükleri Ankara ve İstanbul'da olmak üzere, çeşitli şehirlerde kurulmuş ODTÜ Mezun Dernekleri bulunmaktadır.

Mezunlarımız, ODTÜ Mezunlar Günü etkinliklerini takip edebilir, kariyer fırsatları ve ilgili servisler hakkında ODTÜ Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden bilgi edinebilirler.